Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

Latvijas – Lietuvas Pārrobežu sadarbības programmas projekts LLIV-325 „Latvijas un Lietuvas profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbības platformas attīstība”

Sadarbības dienas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros

logo lietuva

Pierobežas teritorijā izvietotajām profesionālajām skolām ir iespēja iesaistīties Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektos

Šīs programmas ietvaros 2012.gada 20. un 21. septembrī tika organizētas Eiropas teritoriālās sadarbības dienas, kuru laikā Latvijas un Lietuvas profesionālās skolas organizēja tikšanos ar saviem sadarbības partneriem – uzņēmējiem, lai radītu iespēju iepazīties ar modernajām tehnoloģijām, reālu ražošanas procesu.

Arī Austrumlatgales Profesionālā vidusskola kā projekta LLIV-325 „Latvijas un Lietuvas profesionālās izglītības iestāžu un uzņēmumu sadarbības platformas attīstība” dalībniece iesaistījās sadarbības dienu pasākumos.

20. septembrī 30 mēbeļu galdnieku specialitātes audzēkņi apmeklēja kokapstrādes uzņēmumu RSEZ SIA „Verems”, kur iepazinās ar saplākšņa ražošanu, gan vērojot tehnoloģiskos procesus, gan klausoties ekskursijas vadītāja stāstījumu.

Mēbeļu galdnieka specialitātes 4.kursa audzēknis Mikus Ancāns stāsta: "Ekskursija uz uzņēmumu bija lieliska iespēja iepazīt saplākšņa izgatavošanas procesu. Mēs vērojām finierkluču lobīšanas, mizošanas un garumošanas, finiera žāvēšanas, finierskaidas paplatināšanas un pagarināšanas, finiera labošanas, saplākšņa līmēšanas un laminēšanas iekārtu darbu. Visinteresantākais bija metāla detektora un automātiskā pacēlāja darbības process, saplākšņa kvalitātes noteikšana ar ultraskaņas palīdzību".

Savukārt 3.kursa audzēknis Oskars Brokāns informē: "Ekskursijas laikā redzējām bērza zāģmateriālu pārvērtību tehnoloģisko procesu no to mērcēšanas, mizošanas, sagarumošanas, lobīšanas topot par finieri un pēc tam - gatavu saplāksni. Bija iespēja apskatīt arī laboratoriju, kur tiek noteikta salīmētā saplākšņa kvalitāte liecē un bīdē".

Pārgājiens uz RSEZ SIA „Verems” bija interesants un vērtīgs, jo audzēkņi papildināja zināšanas materiālmācībā, koksnes apstrādes tehnoloģijā un kvalitātes kontrolē

Paldies RSEZ SIA „Verems” vadībai un darbiniekiem par atsaucību.

P1310701

P1310704

P1310708

P1310712

Informāciju sagatavoja: Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas direktora vietniece Irēna Kroiče.

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti Projekts LLIV-325 Sadarbības dienas Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros