Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

karjera1

2017. gada 4. oktobrī Rēzeknes tehnikums iesaistījās Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Projekta specifiskais atbalsta mērķis: Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs:

  • celt izpratni un informētību par tālākās izglītības ceļiem un izvēlēm;
  • motivēt profesijas un nodarbinātības izvēlei atbilstoši savām interesēm, spējam, sabiedrības un darba tirgus piedavājumam un vajadzībām.

Lasīt tālāk ...

Aicinām apmeklēt individuālās karjeras konsultācijas

karjera3

Projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr. 8.3.5.0./16/I/001 ietvaros, Rēzeknes tehnikumā strādā pedagogi karjeras konsultanti - Nadežda Trušele un Gunta Sidorova, pie kuriem var saņemt individuālās karjeras konsultācijas.

 

Lasīt tālāk ...

Peldējuma veiksme ir atkarīga no katra jūrnieka prasmēm

jur2

Pateicoties uzņēmuma SIA “MSC Shared Service Center Riga” atsaucībai un sadarbībai izglītības programmas “Komerczinības “ kvalifikācija “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” 3.Kz un 4.Kz grupu izglītojamajiem, bija brīnišķīga iespēja noklausīties vēl vienu lekciju par nestandarta kravu pārvadājumiem ar jūras transportu. )

Lasīt tālāk ...

Ieraugi savas nākotnes iespējas

Nikitins1

“Pakāpties augstāk, redzēt tālāk – tas ir mūsu dabā. Kur vien iespējams, cilvēks vienmēr ir centies kāpt kalnā, lai tiktu tuvāk mākoņiem, bet, ja augstu kalnu nebija, būvēja torņus.”

(Mammadaba, publik. “Tuvāk debesīm”, 2016 gads 6.aprīlis)

Tiekšanās uz saviem mērķiem cilvēkam ir iedzimta īpašība. Katrs pats būvē savu karjeras “torni”, saliekot to no savām vērtībām, zināšanām, prasmēm un pieredzes. Cik tas būs augsts un izturīgs, atkarīgs tikai no katra mērķtiecības, neatlaidības un prasmes produktīvi izmantot savus resursus. Cik lieliski ir būt šī torņa virsotnē – redzēt sasniegto rezultātu un sajust uzvaras garšu! Tas noteikti mudina vēl cītīgāk un aktīvāk strādāt, lai pakāptos augstāk, redzētu tālāk, varētu motivēt un iedvesmot arī citus.

Lasīt tālāk ...

Uzņemies atbildību par profesionāliem panākumiem

rempro2

"Mēs būvējam šo pasauli paši. Līdzīgi kā mākslinieks uz papīra uzzīmē skici, kuru vēlāk izveido realitātē vai noliek malā un zīmē nākamo, tā arī mēs veidojam savu pasauli. Un mūsu zīmulis ir domas, ar kurām savā prātā iezīmējam topošo realitāti."

Aktrise Vita Balčunaite

Dzīve izvirza prasības, ka ir jāmācās visu laiku un jebkurā vecumā. Tagad realitāte ir tāda, ka skolotājiem jāmeklē jaunas pieejas un metodes, lai interesantāk un plašāk pasniegtu izglītojamajiem jauno mācību vielu, lai jaunieši uzzinātu daudzpusīgu informāciju par darba tirgus izaicinājumiem. Mainās prasības profesijās, parādās jaunas tendences un aktualitātes, tāpēc skolotāju ciešā sadarbība ar darba devējiem ir “burvju nūjiņa”, lai jaunieši paskatās uz speciālistu ikdienu no dažādām pusēm.

Lasīt tālāk ...

Zināšanas ir kā nezināma zeme, uz kurieni mēs katrs vadām savu kuģi

zinasanas1

Darba tirgu var salīdzināt ar jūru- vienmēr mainīgs, ar savām straumēm un neparedzamību, noteikumiem un prasībām. Mēs - darba ņēmēji šajā jūrā, kā nelieli kuģi, kuri, pieskaņojoties dzīves laika apstākļiem, veidojam un mainām savus maršrutus, meklējam jaunus ceļus, apgūstot jaunas un nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai tiktu pie saviem sapņu krastiem. Un mums kā kuģu kapteiņiem, katru rītu pamostoties pastāv izvēle - vēlreiz izpētīt karti un atrast labāku ceļu vai peldēt pa straumi, apzinoties, ka tur, kur nesīs straume, nav droši. Tāpēc ļoti vērtīgi, ja savā ceļā mēs satiekam lielus kuģus, kuri apceļojuši vairākus krastus un var sniegt padomus, kā mums tikt pie vēlamā krasta.

Lasīt tālāk ...

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5.