Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

Tiešsaistes atvērto durvju dienas uzņēmumos

darisim1

Novembrī karjeras portāls Prakse.lv aicināja uz Atvērto durvju dienām. Dažādu nozaru uzņēmumi piedāvāja jauniešiem virtuālās tūres, stāstot un parādot ikdienas darba procesu.

5. novembrī izglītības programmas “Komerczinības” kvalifikācija “Transporta pārvadājumu komercdarbinieks” 3.Kz mācību grupas izglītojamajie piedalījās uzņēmuma VAS “Latvijas Pasts” atvērto durvju dienā. Personāla atlases speciāliste Maija Roķe pastāstīja vispusīgu informāciju par uzņēmumu, pievēršot uzmanību uzņēmuma vērtībām- vienkāršībai, atbildībai un ieinteresētībai.

Pateicoties personāla koordinatores Lindas Grantiņas piedāvātajiem video materiāliem, jauniešiem bija iespēja ielūkoties pasta sūtījumu apstrādes aizkulisēs, iepazīties ar uzņēmuma loģistiku un uzzināt par Latvijas Pasta nākotnes plāniem, inovācijām attiecībā uz sūtījumu apstrādi. Kā arī uzzināt par aktuālajām vakancēm un darba devēja prasībām.

Pasākuma nobeigumā jaunieši piedalījās interaktīvā viktorīnā, pārbaudot savas iegūtas zināšanas par uzņēmumu.

smiltenespiens

Jaunieši, kuri apgūst kvalifikāciju “Pārtikas produktu ražošanas tehniķis” piedalījās atvērto durvju dienā Cēsu alus darītavā. Cēsu alus ir lielākā Latvijā ražojošā alus darītava un jau vairākus gadus pēc kārtas atzīta par TOP darba devēju Vidzemes reģionā. Uzņēmuma pārstāve Agita Kraukliņa stāstīja par uzņēmuma vēsturisko attīstību un darba procesu, iepazīstināja ar uzņēmuma misiju,vīziju un vērtībām, produkcijas sortimentu un speciālistu ikdienas darba dzīvi.

Uzņēmuma tehnologs Igo Švēders dalījās savā pieredzē un detalizēti stāstīja par alus ražošanas procesu. Mudināja jauniešus pieteikties praksei, atzīmējot, ka vislabākais veids kā iemācīties, ir darīt.

Personāla daļas vadītāja Ruta Pāvuliņa iepazīstināja ar karjeras izaugsmes iespējām.

smiltenespiens

10.novembrī topošie viesmīlības pakalpojumu speciālisti 2.-3. kursu izglītojamie vairāk uzzināja par vadošo ātrās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju McDonald's. Pasākumā piedalījās vairāki uzņēmuma speciālisti, kuri dalījās pieredzē par savu karjeras ceļu, stāstīja par uzņēmuma interesantākajiem vēstures faktiem, franšīzes un korporācijas atšķirībām. Iepazīstināja ar uzņēmuma struktūru un vērtībām, darbības principiem un iekšējo organizāciju, darbinieku profesiju dažādību un ikdienas pienākumiem, komandas darba nozīmi un saliedēšanas pasākumiem, prakses un darba iespējām. Uzņēmuma speciāliste Karīna Hundadze aicināja pievienoties McDonald’s komandai un atzīmēja: “Tikai ar savu iniciātīvu un mērķtiecību katrs var sevi parādīt un gāzt kalnus, veidojot savu karjeru.”

smiltenespiens

11. novembrī 3. kursa transporta pārvadājumu komercdarbinieki virtuāli viesojās lidostā “Rīga”. Pasākuma sākumā speciālisti sagatavoja video materiālu- tā bija izcila iespēja virtuāli ielūkoties lidostas ikdienas dzīvē. Pateicoties piedāvātai prezentācijai un stāstījumiem, jaunieši uzzināja par lidostas darbības jomām, populārāko lidostas amatu darba specifiku un darba vidi, iekšējo organizāciju un karjeras iespējām aviācijas jomā. Speciālisti sniedza informāciju par darba uzsākšanas nosacījumiem un iepazīstinājas ar darba devēja prasībām potenciālajiem darbiniekiem, īpašu uzmanību pievēršot nepieciešamajām zināšanām un prasmēm dažādos amatos. Pastāstīja, kā notiek darbinieku atlase, apmācības un ikdienas darbs. Tiem jauniešiem, kuri vēlas pieteikties prasei vai darbam, bija brīnišķīga iespēja piedalīties tiešsaistes intervijā.

smiltenespiens

Kā teica amerikāņu medmāsa, pedagoģe, akadēmiķe un konsultante Claire Fagin: “Zināšanas sniegs jums iespēju mainīt.” Tādas tikšanās ar uzņēmumu pārstāvjiem paplašina redzesloku par darba tirgus prasībām un piedāvājumiem, paver durvis uz jaunām un plašām iespējām, veidojot dziļāku izpratni par karjeras veidošanas ceļu.

Pateicamies visiem uzņēmumiem par iespēju virtuāli ielūkoties ikdienas darba procesā, daudzpusīgāk un plašāk uzzināt par darbinieku pienākumiem, uzklausīt tik motivējošus un iedvesmojošos stāstījumus no speciālistiem.

Pasākumi organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. Tiešsaistes atvērto durvju dienas uzņēmumos

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti