Rēzeknes tehnikums

Kļūsti par profesionāli!

SAM 8.3.5.

“Tehnologa pieredzes stāsti”

 aglona3Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 2017.gada 11. janvārī Rēzeknes tehnikuma mācību programmu - “Pārtikas produktu ražošanas tehniķis” 3. un 4. kursa izglītojamie apmeklēja Aglonas Maizes muzeju.

Maizes muzejā tehnikuma izglītojamos uzņēma pati saimniece Vija Kudiņa. Saruna sākās ar rudzu graudu atpazīšanu un stāstiem par maizes vēsturi un rudzu maizes gatavošanu pēc sentēvu receptēm. Izglītojamie iepazinās ar maizes gatavošanas posmiem un īpatnībām.

 

 

 

aglona1  aglona2

Katram izglītojamajam bija iespēja izveidot savu rudzu maizes kukulīti, uzklausot “maizes gatavošanas instruktāžu”, senču tradīcijas un ticējumus maizes gatavošanas procesā.

aglona3 aglona4

Aicinot jauniešus pie uzklāta galda ar dažāda veida tikko saceptu maizes produkciju, meistare padalījās ar savu pieredzi, stāstot par savu izglītību, uzņēmējadarbības uzsākšanas procesu, par sastopamām grūtībām un risināšanas veidiem, darba iespējām un darba tirgus prasībām, produkcijas kvalitātes prasībām, īpaši atzīmējot klientu prasības un atsauksmes.

aglona5  aglona6

Pēc cienasta izglītojamie apskatīja ražošanas cehu, īpašu uzmanību speciāliste pievērsa maizes krāsnīm, runājot par to ietekmi uz maizes garšu un smaržu.

Ekskursijas noslēgumā uzņēmēja Vija Kudiņa novēlēja visiem izglītojamajiem būt mērķtiecīgiem un neatlaidīgiem, neskatoties uz grūtībām virzīties pie sava mērķa, nekad neteikt “es nevaru, es neprotu, man nesanāks”, nebaidīties no jaunievedumiem un dažreiz jāieklausās citu padomos. Jo ar jebkuru ēdienu var pārsteigt, tikai jādara to kvalitatīvi, atbildīgi, ieliekot savā darbā labas domas un daļu no savas dvēseles.

aglona7 aglona8

Pateicamies Aglonas Maizes muzejam par sadarbību. Īpašs paldies saimniecei Vijai Kudiņai par tik interesantu ekskursiju un vērtīgiem padomiem.

  projekts1

Aktīvā pozīcija: Sākums Tehnikums Projekti SAM 8.3.5. “Tehnologa pieredzes stāsti”

Kontaktinformācija

Varoņu iela 11a, Rēzekne, LV-4604
Tālr.: +371 646 33664
Fakss: + 371 646 32665
E-pasts: pasts@rezeknestehnikums.lv
Citi kontakti